Świat Mody Reklamowej

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Świąteczna niewolnica

 

Co było pierwsze, jajko czy kura? - dylemat przyczynowo-skutkowy. Idealny temat do rozważań przy okazji świąt Wielkiej Nocy. Tematyka co prawda większości przypadków dotyczy kobiet. Skazane na siebie, muszą się zmagać porządkami, listą zakupów, przygotowaniami, obsługą kulinarną i wreszcie dekoracją stołu.

Ale… wróćmy do początku:

Sprzątanie – przykry obowiązek, z którego nikt nas nie wyręczy :(

Możemy szukać natchnienia w bzdurnych programach telewizyjnych lub spiąć pośladki i jak prawdziwy olimpijczyk rozpocząć megatlon. Najpierw trening, w naszym wypadku będzie to przygotowanie niezbędnych akcesoriów: wiaderka, rękawiczki, ściereczki, płyny, aerozole inne chemikalia niezbędne do osiągnięcia salonowego połysku. Firanki, okna, bibeloty, kurze, podłogi, co kto ma. Domowa niewolnica raz wprowadzona w ruch działa niczym perpetum mobile. Pranie, mycie, polerowanie, przecieranie – w tych dyscyplinach niestety nikt nie przydziela medalu, a szkoda .

Nadeszła późna noc, ostatkiem sił robocop pada na łóżko, aby kolejnego dnia igrzysk przystąpić do dyscyplin sprintersko-siłowych.

 

Zakupy

Po skończonej pracy stawia się na starcie domowa biegaczka, zamiast pałeczki w dłoni dzierży listę zakupów. Oślepiona sklepowymi półkami rozpoczyna bieg z wózkiem, w tym wypadku jedynymi przeszkodami są inni kupujący, ale… osiągnięcie mety mimo najlepszego czasu podczas rywalizacji nie jest proste. Już jest na finiszu, już osiąga linię mety, a tu… coś co każdy z nas kocha… kolejka do kasy, wrrr

Zaczyna odliczanie do wybuchu nerwowej rakiety, 15, 20 minut dotyka taśmy, półgodziny zaczyna wyładunek, 45 minut później zacina się terminal… dochodzi godzina i w uszach załącza się końcowe odliczanie, a po nim może nastąpić już tylko jedno – przepełniona potokiem słów eksplozja jądrowa.

 

Gotowanie

Poranek, dzień trzeci. Naładowana energetycznie maszyna, obmyśla plan kuchennych rewolucji. Tu, natchnieniem może być receptura kreatora smaku lub, co przy okazji świąt znacznie ciekawsze – stara receptura ukochanej babci. Zamknięta w czterech ścianach, rozstawia działach na pozycjach. Mikser, malakser, robot, piecyk, ale… Przecież najpierw trzeba przygotować amunicję. I tu, sięga po białą broń, aby zaatakować wszystkie przyniesione mięsa, warzywa, a nawet owoce niezbędne do przygotowania świątecznych specjałów. Noże i deski wirują pod sufitem, na prawo kąpiel na lewo podsmażanie. Obieranie, siekanie, miksowanie wraz z garnkiem numer jeden odpalony został pierwszy minutnik. Mąka, jaja, dodatki i wystartował robot ucierający gładką masę, a ona w tym czasie szuka foremek i jest – ciasto do pieca, kolejny minutnik rozpoczął odliczanie.

Ale, w garnku wrze, nasza maszyna łapie nożyczki, strzyże zioła i jednocześnie uciera suszki w moździerzu. Trafiła się wolna sekunda, która skierowała błędny wzrok na kuchenną wagę i z pełnym impetem ruszyła do natarcia…

 

Świętowanie

Pierwsze promienie słońca, delikatnie musnęły policzki śpiącej niewolnicy. Na jej twarzy zarysował się delikatny uśmiech… Niestety radość trwałą krótko. Wiedział, że musi wstać podjąć ostatnią walkę. Zdana na siebie i swoją artystyczną duszę, ruszyła do przygotowania świątecznego śniadania. Obrus, wazon z kwiatami, ozdobne świeczki, niecodzienna ceramika, a na końcu zaprezentowała trofea, o które tak dzielnie walczyła. Domowe leniwce, podrażnione aromatem świątecznych potraw opuściły legowiska, by zacząć ucztowanie.

W obojętnych do tej pory, na wysiłki domownikach, obudziły się ludzkie uczucia. Zmęczona kobieta została doceniona. Podziękowaniom nie było końca. Szczęśliwy samiec, posunął się nawet o krok dalej i w geście uznania, pozmywał naczynia.

 

 

Uśmiech rodziny – bezcenne!!!

Wesołych Świąt!


*

odzież reklamowa

Handtop 1600 - jako

Nowoczesny ploter do bezpośredniego druku na szerokiej gamie podłoży sztywnych ...

Świąteczna niewoln

Co było pierwsze, jajko czy kura? - dylemat przyczynowo-skutkowy. Idealny ...

Happy hunger games

Ptasie trele, ciepłe słońce, wakacje... co prawda na te ostanie ...

Przypływ energii

Pojawiające się za oknem promienie słońca nastrajają niezwykle optymistycznie. Przepływająca ...

Przeplatanka

Od kilku tygodni pogoda grała z nami w kotka i ...

Handtop 1600 - jako

Nowoczesny ploter do bezpośredniego druku na szerokiej gamie podłoży sztywnych ...

Świąteczna niewoln

Co było pierwsze, jajko czy kura? - dylemat przyczynowo-skutkowy. Idealny ...

Happy hunger games

Ptasie trele, ciepłe słońce, wakacje... co prawda na te ostanie ...

Przypływ energii

Pojawiające się za oknem promienie słońca nastrajają niezwykle optymistycznie. Przepływająca ...

Przeplatanka

Od kilku tygodni pogoda grała z nami w kotka i ...